Historia

Historia HoneyPower rozpoczęła się w gorącej Republice Południowej Afryki podczas 89 km maratonu towarzyskiego. Podczas spożywania różnych żeli energetycznych w czasie zawodów zastanawialiśmy się raz po raz, dlaczego żele muszą smakować tak słodko i mdło…
Wieczorem, dzieląc się wrażeniami, wpadliśmy na pomysł stworzenia żelu energetycznego, który byłby naturalny i dobry w smaku nawet po kilku godzinach uprawiania sportu.
Gdy dodaliśmy łyżeczkę miodu do pitej właśnie herbaty, mieliśmy chwilę oświecenia, zdając sobie sprawę, że miód jest najczystszą możliwą energią dla ludzkiego ciała i był używany już od tysięcy lat.

Nasze 4 warunki, jakie miały spełniać żele HoneyPower to:
– dobry smak,
– duża dawka energii,
– produkty dostępne w nordyckiej naturze,
– tylko naturalne składki.

Po kilku eksperymentach w domowej kuchni zwróciliśmy się do naukowców z Uniwersytetu Technicznego w Tallinie, aby dalej rozwijać nasz pomysł i znaleźć składniki, które byłyby łatwo wchłaniane przez ludzkie ciało i tworzyły wspaniałe połączenie smaku. Ostateczna receptura została przetestowana przez entuzjastów sportów wytrzymałościowych, których pozytywne opinie zachęciły nas do umieszczenia żeli HoneyPower na rynku jesienią 2014 roku.

Do tej pory HoneyPower znalazły się na podium największych zawodów narciarskich w Estonii i na Łotwie, a także maratonów w Europie. Co więcej, pierwsi Estończycy, którzy ukończyli wspaniały ultramaraton Trans Gran Canaria, wykorzystali nasze żele i przyznali, że bez nich przygoda byłaby znacznie trudniejsza.

Celem zespołu HoneyPower jest tworzenie naturalnych produktów, które zapewniają energię podczas uprawiania sportu w najbardziej naturalny sposób. Przygoda trwa nadal — bądź z nami w kontakcie!

Od 2018 przygoda HoneyPower rozpoczyna się również w Polsce 🙂 .